Palatynat

Kataklizm

Drodzy Kakucianie i nasi sympatycy,

Dziś w nocy stała się rzecz bez precedensu. Oto wskutek niebywałego kataklizmu, nasze kochane Kakuty zniknęły z powierzchni dreamlandzkiej ziemi. Niestety, mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie temu w żaden sposób obecnie zapobiec.

PPK 20100414 Herb Palatynatu

PROKLAMACJA PALATYNA KAKUT
z dnia 14 kwietnia 2010 roku

w sprawie herbu Palatynatu.

 

Mając na względzie, że tradycyjnie jednostki terytorialne korzystają w Królestwie Dreamlandu z prawa wyróżniania się herbem, tedy wszem wobec i każdemu z osobna, komu o tym wiedzieć należy, wiadomym czynię co następuje:

Art.

O Palatynacie

Historia Palatynatu Kakut nie jest szczególnie długa. Został kreowany postanowieniem królewskim z 20 marca 2010 roku, zaś pierwszym Palatynem został Jego Królewska Wysokość król senior Artur Piotr.

Choć kreowanie palatynatu przyjmuje postać nadania ziemskiego, to jednak nie rodzi po stronie palatyna żadnych uprawnień władczych względem nadanego obszaru. W pierwszej kolejności stanowi wyraz woli Korony powierzenia danemu arystokracie obowiązku szczególnej pieczy nad wydzieloną częścią obszaru Królestwa.

Palatynat

Herb Palatynatu KakutHerb Palatynatu Kakut

Herb Palatynatu

Herb Palatynatu

Blazon herbu:

Na tarczy czterodzielnej w krzyż naprzemiennie w polu Czarnym Delfin Złoty, nad nim trzy Gwiazdy Złote Pięcioramienne, w polu Srebrnym Feniks Czerwony, na niej tarcza w Koronie Senioralnej Złotej dwudzielna w pas, w polu Złotym Lew kroczący Czerwony, w polu Czerwonym Waga Złota.

Subskrybuje zawartość