wieś

Kataklizm

Drodzy Kakucianie i nasi sympatycy,

Dziś w nocy stała się rzecz bez precedensu. Oto wskutek niebywałego kataklizmu, nasze kochane Kakuty zniknęły z powierzchni dreamlandzkiej ziemi. Niestety, mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie temu w żaden sposób obecnie zapobiec.

Problemy w organizacji?

Redakcja Informatora Kakuckiego po raz kolejny dostrzega bezwład organizacyjny Sołectwa. Nie da się nie zauważyć, że od naszego ostatniego artykułu poświęconego pogłoskom o planowanej reorganizacji Folwarku, Zajazdu i Leśnictwa upłynęły ponad trzy tygodnie.

W 1/2011 - WKS Kakuty

Wilkierz nr 1/2011 o Wiejskim Klubie Sportowym Kakuty.

Jako Sołtys-Palatyn Kakut, chcąc wydoskonalić urządzenie Wsi, bacząc na dobrobyt całej wiejskiej gromady, a w szczególności:
- mając na względzie gotowość popierania aktywności sportowej, w tym także jako środka popularyzacji Wsi;
- chcąc wesprzeć w szczególności tych aktywnych, którzy pragną przysporzyć całej wiejskiej gromadzie powodów do dumy z racji sportowej rywalizacji;
- bacząc na własne doświadczenia i trudności w bezpośrednim prowadzeniu drużyny piłkarskiej;

wszystkim razem i każdemu z osobna wiadomym czynię, co następuje:

§ 1.
Wiejski Klub Sportowy Kakuty powierzony zostaje Jego Ekscelencji Etherardowi hrabiemu de Godwin, który odtąd Kierownikiem WKS Kakuty będzie.

Nowe Marly przekazane Jego Królewskiej Mości

Od dziś tereny objęte pożarem królewskiego pałacyku Marly przestały straszyć wreszcie niezbyt gustownymi płotami z blachy falistej. Na miejscu zgliszczy dawnego pałacyku, stanęła nowa rezydencja, godna dreamlandzkiego monarchy. Jego Królewska Wysokość król senior Artur Piotr, Sołtys-Palatyn Kakut, przekazał dziś - przybyłemu specjalnie na tą okazję do naszej wsi - Jego Królewskiej Mości Robertowi I, Królowi Dreamlandu, klucze do nowego Pałacu Marly.

Pałacyk Marly na ukończeniu?

Redakcja Informatora Kakuckiego uprzejmie zwraca uwagę kakucian na zmiany na placu budowy na miejsu dawnego pałacyku Marly. Wszystkich uderzyła cisza, zastępująca teraz jeszcze niedawno tak uciążliwy stukot. Kury wreszcie zaczęły się nieść a krowy dawać mleko - można skończyć z uciąliwym sprowadzaniem nabiału z Satriny!

Subskrybuje zawartość